Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..." Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, a także wernisaż prac uczniowskich. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.

Kierunek rozwoju szkoły - misja i wizja szkoły

w latach 2015 - 2020

zso negatyw

Podstawą koncepcji funkcjonowania i rozwoju szkoły jest przeświadczenie o tym, że szkoła może być jeszcze lepsza, a w swych działaniach musi przede wszystkim zmierzać do wychowania i kształcenia młodego człowieka dla świata, który wciąż się zmienia. Wszystkie działania szkoły oparte są i będą na przesłaniu, że wykształcenie i kompetencje ludzi to najważniejsze wartości współczesnej cywilizacji informacyjnej oraz społeczeństw.

Celem, do którego każdy członek społeczności szkolnej będzie zmierzał - w zakresie stosownym do swego miejsca i funkcji - będzie to, aby absolwent naszej Szkoły był świadomym i kreatywnym członkiem społeczeństwa, człowiekiem zdolnym do podejmowania samodzielnych decyzji w wielu obszarach: moralnym, ekonomicznym, społecznym, patriotycznych, wrażliwym na to, co się dzieje wokół niego, przywiązanym do najlepszych tradycji naszego narodu, który chce uczestniczyć w życiu społeczno - kulturalnym swojego miasta, regionu, kraju, mieć wpływ na jego rozwój i przyszły kształt, jest człowiekiem prawym, posiadającym rzetelną wiedzę, przygotowanym do godnego i mądrego życia.

Za najważniejsze wyzwanie i szansę na przyszłość nadal uznaje się tworzenie szkoły nowatorskiej, demokratycznej, otwartej na dynamicznie rozwijający się świat, w której uczniowie uczą się otwartości, asertywności i empatii społecznej a w układach międzyludzkich panuje partnerstwo i życzliwość, którą łączą silne więzy współpracy z rodzicami, co sprawi, że oddziaływania wychowawcze szkoły i domu będą spójne, a rodzice staną się najlepszymi i aktywnymi sojusznikami pedagogów. Szkoły otwartej na środowisko i współpracę ze strukturami samorządowymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz edukacji i pomocy społecznej, w której zarządzanie placówką oparte jest na wyzwalaniu inicjatyw zespołów nauczycielskich. W swojej działalności szkoła nadal będzie kierować się dobrem ucznia i jego potrzebami w oparciu o Konwencję Praw Dziecka, Europejską Konwencję Praw Człowieka oraz uniwersalne wartości chrześcijańskie.

Misia szkoły zakłada:

• - wysoki poziom nauczania i dążenie do przywrócenia szacunku społecznego do wiedzy jako wartości
  • - dostrzeganie i rozwijanie predyspozycji (umysłowych, duchowych, fizycznych) oraz talentów uczniów, aby zapewnić im optymalny harmonijny rozwój, w zgodzie z samym sobą, rozwijanie poczucia - -własnej wartości oraz wiary we własne możliwości
  • - wychowanie w oparciu o uniwersalne wartości takie jak: tolerancja, szacunek, życzliwość, uczciwość, odpowiedzialność, obowiązkowość, poszanowanie różnych światopoglądów
  • - utrzymanie dobrych tradycji szkoły skupiających uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów
  • - bezpieczne warunki do rozwoju uczniów oraz atmosferę kształtującą samodzielność, samorządność i zasady demokracji
  • - budowanie autorytetu nauczyciela, który jest nastawiony innowacyjnie, chętnie się dokształca i doskonali
  • - aktywne uczestnictwo rodziców uczniów w kształtowanie edukacyjnego i wychowawczego kierunku rozwoju szkoły
  • - rozbudowę i unowocześnianie bazy lokalowej i dydaktycznej szkoły, poprawę jej funkcjonalności

Wizja 2020:

„Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 15 (XV Liceum Ogólnokształcące im. prof. W. Degi i Gimnazjum nr 11) szkołą znaną w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie, łącząca tradycję z nowoczesnością, dla której uczeń jest najważniejszy"

Główne cele - priorytety

Poprawa i doskonalenie jakości pracy szkoły czyli uzyskiwanie coraz lepszych wyników we wszystkich obszarach szkoły, takich jak rozwój i sukces ucznia, rozwój zawodowy nauczycieli i - współpraca ze środowiskiem. Posłużą temu następujące działania:

• - unowocześnienie pracy szkoły w celu poprawy zarządzania i organizacji pracy
  • - podnoszenie jakości kształcenia i efektów kształcenia
  • - nasilenie działań wychowawczych i opiekuńczych szkoły oraz tworzenia warunków do wszechstronnego rozwoju ucznia, dalsze poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły
  • - budowanie relacji z młodzieżą, rodzicami i kadrą szkoły na zaufaniu, otwartości, życzliwości i poszanowania godności osobistej
  • - rozwijanie współpracy z rodzicami, środowiskiem lokalnym, instytucjami i organizacjami
  • - stałe doskonalenie zawodowe
  • - zmiana w sposobie myślenia o szkole
  • - rozbudowa i unowocześnianie bazy szkoły
  • - promocja szkoły w celu pozyskania nowych uczniów.