W czwartek 28 września 2017 r. odbędą się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W piątek 29 września 2017 r. nie tylko w naszej szkole i na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zapraszamy w tym dniu do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia.

• Jesteśmy niedużą szkołą, ale ktoś mądrze powiedział: „małe jest piękne”. Kameralność naszej placówki sprzyja bezpieczeństwu i tworzy rodzinną atmosferę. Nikt tu nie jest anonimowy.

• Istniejemy od 1 września 1999 roku, od 1 lutego 2007 roku jako część Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 15.
  • Obecnie w szkole jest 11 oddziałów, w których uczy się około 280 uczniów.
  • Młodzież gimnazjalna ma zajęcia na parterze i pierwszym piętrze budynku szkolnego.
  • W części gimnazjalnej dysponujemy 11 salami lekcyjnymi, w tym nową pracownią komputerową, fizyczno-chemiczną, biologiczno-geograficzną, matematyczno-techniczną. Pracownie wyposażone są w niezbędne pomoce oraz rzutniki i tablice multimedialne.

• Mamy dwie w pełni wyposażone sale gimnastyczne i wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej.

• Nasza biblioteka szkolna pełni formę centrum informatycznego.
  • Uczymy trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, również w trybie rozszerzonym. Umożliwiamy także chętnym uczniom uczenie się języka francuskiego i włoskiego.

• Zajęcia lekcyjne odbywają się w godz. 8.00 – 16.10.

• Popołudniami szkoła wręcz tętni życiem. Stworzyliśmy naszym uczniom wiele możliwości rozwijania pasji i zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych. Można tu tańczyć, śpiewać i grać, wprawiać się w sztuce aktorskiej, poznawać nasz region, uczyć się postawy obywatelskiej czy zgłębiać tajniki posługiwania się poprawną polszczyzną, a także rozwijać talenty plastyczne i literackie.
  • Uczniowie w naszej szkole mają wiele do powiedzenia! Samorząd Szkolny to forum dla inicjatyw uczniowskich, przestrzeń do rozwijania samorządności uczniów i nauki demokracji.
  • Pracujemy ze wspaniałą kadrą pedagogiczną, dla której największą wartością jest kształtowanie charakteru i podkreślanie indywidualności każdego ucznia.