UWAGA !!! KONKURS 6 lutego 2018 r. mieliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Napisz pracę na jeden wybrany przez siebie temat. Może to być opowiadanie, esej czy rozprawka, praca plastyczna, mem wykorzystując komputer lub nie. Czekamy na wasze prace do końca lutego. Tematów prac szukaj na Stronie Głównej

• Jesteśmy niedużą szkołą, ale ktoś mądrze powiedział: „małe jest piękne”. Kameralność naszej placówki sprzyja bezpieczeństwu i tworzy rodzinną atmosferę. Nikt tu nie jest anonimowy.

• Istniejemy od 1 września 1999 roku, od 1 lutego 2007 roku jako część Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 15.
  • Obecnie w szkole jest 11 oddziałów, w których uczy się około 280 uczniów.
  • Młodzież gimnazjalna ma zajęcia na parterze i pierwszym piętrze budynku szkolnego.
  • W części gimnazjalnej dysponujemy 11 salami lekcyjnymi, w tym nową pracownią komputerową, fizyczno-chemiczną, biologiczno-geograficzną, matematyczno-techniczną. Pracownie wyposażone są w niezbędne pomoce oraz rzutniki i tablice multimedialne.

• Mamy dwie w pełni wyposażone sale gimnastyczne i wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej.

• Nasza biblioteka szkolna pełni formę centrum informatycznego.
  • Uczymy trzech języków obcych: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, również w trybie rozszerzonym. Umożliwiamy także chętnym uczniom uczenie się języka francuskiego i włoskiego.

• Zajęcia lekcyjne odbywają się w godz. 8.00 – 16.10.

• Popołudniami szkoła wręcz tętni życiem. Stworzyliśmy naszym uczniom wiele możliwości rozwijania pasji i zainteresowań na zajęciach pozalekcyjnych. Można tu tańczyć, śpiewać i grać, wprawiać się w sztuce aktorskiej, poznawać nasz region, uczyć się postawy obywatelskiej czy zgłębiać tajniki posługiwania się poprawną polszczyzną, a także rozwijać talenty plastyczne i literackie.
  • Uczniowie w naszej szkole mają wiele do powiedzenia! Samorząd Szkolny to forum dla inicjatyw uczniowskich, przestrzeń do rozwijania samorządności uczniów i nauki demokracji.
  • Pracujemy ze wspaniałą kadrą pedagogiczną, dla której największą wartością jest kształtowanie charakteru i podkreślanie indywidualności każdego ucznia.