Wakacje........ znów są wakacje...... Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru Głosu Gimnazjalisty.

NASZE TRADYCJE

W naszej szkole wiele się dzieje. Co roku odbywają się ciekawe imprezy, realizujemy nowe projekty. Wiele z nich już na stałe weszło do kalendarza imprez, które składają się na niezwykle bogatą tradycję naszego gimnazjum.
Oto kilka z nich:

Biwak integracyjny pierwszych klas

W pierwszych dniach września odbywa się integracyjny wyjazd klas pierwszych do Stradunia k.Trzcianki. Cała okolica to raj dla zwolenników ekologii pragnących spędzić swój czas w spokoju i ciszy. Celem naszych wyjazdów jest zintegrowanie się nowych grup klasowych, poznanie nowych kolegów i koleżanek.

Wybory do Samorządu Szkolnego

Początek roku szkolnego w naszym gimnazjum kojarzy się wszystkim uczniom z wyborami do samorządu. To święto demokracji wygląda jak prawdziwe wybory prezydenckie: jest kampania wyborcza poszczególnych kandydatów i głosowanie, w którym wszystko może się zdarzyć.

Jesienny rajd szkolny

W pierwszych miesiącach roku szkolnego nasza niespożyta energia znajduje ujście podczas RAJDU SZKOLNEGO. Tego dnia, pełni jeszcze letniej werwy i słonecznego optymizmu, brniemy do przodu, by wykonać wszystkie zadania i dotrzeć do mety. Tam czekają na nas liczne niespodzianki.

Dzień Gimnazjalisty

Podniosłym wydarzeniem, oczekiwanym przez wszystkich uczniów, jest Dzień Gimnazjalisty. Odbywa się on w październiku i przypomina nam, że jesteśmy sercem tego gimnazjum. Prezentowane w nim występy uczniów napawają nas energią do dalszej pracy w roku szkolnym. Wesołym elementem tego dnia są "otrzęsiny", przygotowywane przez Samorząd Szkolny.

Wigilie klasowe i koncerty noworoczne

Tuż przed Bożym Narodzeniem świętujemy Wigilię i Nowy Rok, niczym jedna wielka rodzina. Organizujemy klasowe spotkania wigilijne, występy i koncerty świąteczno-noworoczne.

Dyskoteki karnawałowe

Karnawał świętujemy wyjątkowo hucznie. Nasi szkolni DJ'e prezentują pełnię swoich możliwości i, przy odrobinie szczęścia, wszyscy bawią się świetnie.

Tydzień Europejski

Wiosnę w naszym gimnazjum witamy w nietypowy sposób. Organizujemy TYGODNIE EUROPEJSKIE. Podczas tych imprez możemy poznać, posmakować i poczuć, jak żyje się w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Wycieczki do Berlina

Aby bardziej zmotywować uczniów klas pierwszych do nauki języka niemieckiego oraz przybliżyć im najważniejsze zabytki Berlina, o których dowiadują się ze swoich podręczników, organizujemy każdego roku wycieczkę do tego miasta. Jest ona jednym z działań podjętych w ramach realizacji projektu "Tydzień Europejski" i odbywa się na przełomie marca i kwietnia. Dzięki tym wyjazdom możemy w realnych warunkach sprawdzić nasze umiejętności językowe. Wracamy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

Międzyszkolna Konferencja Młodych Dziennikarzy

Międzyszkolna Konferencja Młodych Dziennikarzy odbywa się corocznie na przełomie kwietnia i maja. Zaproszeni na nią goście biorą udział w dyskusji dotyczącej aktualnego tematu spotkania. Licznie przybywają na konferencje uczniowie poznańskich szkół – w szczególności młodzi dziennikarze z redakcji mediów szkolnych.