Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

7mO tak, wakacje stały się faktem. 24 czerwca uczniowie Gimnazjum nr  1 po raz ostatni pojawili się w szkole na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w kościele p.w. Opatrzności Bożej.

Akademia rozpoczęła się tuż po godzinie 12. Zgromadzona w auli publiczność oklaskiwała uczniów, którzy w ciągu trzech lat nauki zapracowali na szczególne wyróżnienie, jakim jest Srebrna Tarcza. Przed publicznością prezentowali się także uczniowie, których świadectwa zdobił czerwony pasek, ci, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki, a także laureaci wielu różnych konkursów oraz wolontariusze.

Wszystkim gratulowała pani dyrektor Grażyna Lach. Ona również życzyła zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

Ostatnim punktem uroczystości był program artystyczny. Występujący w nim młodzi aktorzy zaprezentowali dowcipną wersję szkolnej rzeczywistości. W zabawny sposób wykorzystali znane fragmenty lektur szkolnych. Widownię rozbawił i wzruszył również występ tegorocznych absolwentów. W ich imieniu zaprezentowali się Marta Gajewska, Julianna Pawlak i Radosław Lis, którzy słowem mówionym, piosenką i filmem pożegnali się ze szkołą, nauczycielami i młodszymi kolegami.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Joanna Niedzielska - Jesionczak i Joanna Leczykiewicz