Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. 22 grudnia 2017 r. zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do auli na wspólną szkolną wigilię połączoną z Jasełkami. Serdecznie zapraszamy.

BIWAK INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

48mZanim na dobre rozpoczęli naukę, już w poniedziałek 5 września nasi najmłodsi uczniowie wyjechali na dwa dni na biwak integracyjny do Chomiąży Szlacheckiej koło Gąsawy. W ośrodku Relax położonym w malowniczej okolicy wśród lasów i nad pięknym jeziorem pierwszoklasiści mieli znakomitą okazję zapoznać się wzajemnie oraz poznać bliżej swoich wychowawców.

Już po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyły się pierwsze zajęcia integracyjne. Po pysznym i obfitym obiedzie młodzież spotkała się z panem myśliwym. Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany i uniemożliwiła zorganizowanie rozgrywek piłki siatkowej. Zerkając z niepokojem na zachmurzone niebo, wychowawcy wraz ze swoimi klasami przygotowywali się do prezentacji przy ognisku. Gdy o godzinie 19-tej wszyscy zgromadzili się na polanie, zza chmur wyszło słońce.

Tuż przed wyśmienitą kolacją na świeżym powietrzu, odbyła się prezentacja wszystkich klas. Piosenki i rymowanki młodzieży były niezwykle pomysłowe. Wykonawców nagradzano gromkimi brawami. W doskonałych humorach uczniowie i nauczyciele zasiedli przy ognisku, aby wysłuchać legendy pałuckiej o Diable Weneckim. Po odpoczynku w świetle ogniska nadszedł czas na popisy taneczne podczas dyskoteki. W tym roku wyjątkowo duża grupa świeżo upieczonych gimnazjalistów ochoczo się bawiła. Młodzież mniej chętna do tańca miło spędzała czas na grach planszowych i rozmowach. Po dniu pełnym wrażeń nasi gimnazjaliści udali się na zasłużony odpoczynek.

Następnego dnia pierwszoklasistów czekała wycieczka dydaktyczna do lasu oraz kolejne zajęcia integracyjne. Prezentacja w formie kolażu pozwoliła młodzieży i nauczycielom na jeszcze bliższe wzajemne poznanie. Po obiedzie odbyły się zawody sportowe w formie rywalizacji klas w różnych dyscyplinach. Tego dnia dopisała już wspaniała słoneczna pogoda. Zmęczeni, lecz jednocześnie naładowani pozytywną energią, uczniowie i nauczyciele wrócili do Poznania. Cel biwaku został osiągnięty i już następnego dnia nasi pierwszoklasiści udali się do szkoły z radością i ochotą wiedząc, że nie rozpoczną nauki wśród obcych sobie ludzi.

Aldona Lemiesiewicz