Życzymy spokojnych i obiecujących w przygody upragnionych przez wszystkich nas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

IMG 171515 października w sobotę uczniowie klasy II b Gimnazjum nr 11 wraz z absolwentami szkoły, pod opieką fantastycznej piątkowskiej Radnej p. Małgorzaty Chełkowskiej-Dorniak zorganizowali wspaniały, wyjatkowy Festyn.

W programie była cała masa atrakcji: Angry Birds, występy muzyczne (śpiewali m.in. Maks Cieśla i Maja Nowaczyk), minigolf, konkurencje rodzinne z nagrodami, słodkości upieczone przez naszych Rodziców, kucyki i konie ze stajni Lajkonik, pokaz woltyżerki w wykonaniu naszej uczennicy Liwii Jankowiak, Mistrzyni Polski, wozy strażackie, dmuchańce, tęczowa wata cukrowa, jazda samochodami terenowymi i wiele innych.

Pomysłodawcą festynu była młodzież z Zespołu Szkół nr 15 na Osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu, która przy pomocy logistycznej Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Osiedla Piątkowo organizowała całe wydarzenie. Nasi uczniowie zaangażowali do pomocy wiele instytucji i firm, które zawsze są gotowe wspierać oddolne inicjatywy, takich jak UWI Inwestycje - mieszkania Poznań, Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa,Stajnia Lajkonikitp.

Nasza młodzież zwyciężyła w konkursie organizowanym przez ww. Komisję, na zaplanowanie imprezy kulturalnej, sportowej lub innej. Warto było przyjść i zobaczyć, do czego są zdolni.

Festyn miał charakter akcji charytatywnej, można było wesprzeć dwie instytucje: Drużynę Szpiku, a także Straż Pożarną i ich akcję "Gasimy Afrykę".

IMG 1717IMG 1718IMG 1719IMG 1721IMG 1724IMG 1726IMG 1753IMG 1772