foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Życzymy spokojnych i obiecujących w przygody upragnionych przez wszystkich nas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

logo pnwm

Ale się działo! Wszystko zaczęło się 2 października, kiedy to późnym wieczorem na dworzec PKP przybyła zaproszona przez nas niemiecka młodzież z Siebengebirgsgymnasium Bad Honnef. Po ciepłym przywitaniu nasi zmęczeni długą podróżą goście udali się do polskich rodzin, by tam w przyjaznej atmosferze zebrać siły na nadchodzący tydzień, pełen wrażeń i niespodzianek.

Poniedziałek był czasem integracji. Niemieccy uczniowie wraz z opiekunami, powitani przez p. dyrektor Grażynę Lach, najpierw zwiedzili naszą szkołę, potem wzięli udział w rozmaitych zajęciach o charakterze integracyjnym, a na koniec udali się ze swoimi polskimi korespondentami na Stary Rynek, gdzie wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanej grze miejskiej. Wtorek z kolei stanowił ciąg dalszy poznawania naszego miasta. Niemiecka młodzież zwiedziła Bramę Poznania i Ostrów Tumski, a następnie wraz z polskimi uczniami przyglądała się słoniom, żyrafom i innym mieszkańcom Poznańskiego Zoo. W środę natomiast nastał czas piernika i wirtualnej wycieczki w kosmos, a to za sprawą wycieczki do miasta Mikołaja Kopernika czyli Torunia. Czwartek był czasem zasłużonego odpoczynku. Krótkie zajęcia w szkole, warsztaty malarskie w Muzeum Narodowym, wypiek rogali świętomarcińskich a na koniec bilard wprawiły wszystkich w błogi nastrój, tym bardziej że na zewnątrz hulał wiatr i deszcz. Ostatni dzień upłynął pod znakiem Poznańskich Koziołków, palmiarni i sportu: ciekawe zajęcia sportowe w szkole i Jump Arena, gdzie skokom i  krobacjom nie było końca. A w sobotę rano nadszedł czas pożegnania. Nie powiedzieliśmy sobie jednak „Żegnaj” tylko „Do zobaczenia wkrótce”, bo przecież już za kilka miesięcy to my odwiedzimy naszych niemieckich przyjaciół w Bad Honnef.

 

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved