Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..." Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, a także wernisaż prac uczniowskich. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.

20mW dniach 20- 24 marca nasza szkoła zgodnie z coroczną tradycją obchodziła Tydzień Europejski.

Była to doskonała okazja, aby uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat wylosowanych krajów europejskich, które prezentowali na stoiskach. Klasy zaprosiły nas w podróż po Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Węgrzech, Włoszech, Grecji i Irlandii. Na stoiskach nie mogło zabraknąć plakatów z najważniejszymi informacjami, flag, folderów, słowniczków z podstawowymi zwrotami danego kraju.

Mieliśmy okazję podziwiać własnoręcznie wykonanego Big Bena, budkę telefoniczną, niemieckiego Volkswagena, holenderskie wiatraki i tulipany, grecki Akropol, włoską gondolę oraz spotkać królową Elżbietę, Sherlocka Holmesa i inne znane postaci z tych krajów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się degustacja potraw, a także quizy przeprowadzone na stoiskach.

Wszystkie klasy wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem w tej rywalizacji. Najwyżej oceniona przez jury została klasa II b. W gronie wyróżnionych klas znalazły się: klasa I b, II a oraz II d.

Tydzień Europejski zakończyła akademia, którą poprowadzili Natalia Kordus i Kacper Borski.

Po odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiej „Ody do radości”, rozegrał się zacięty pojedynek finalistów konkursu wiedzy o krajach europejskich. Wszyscy wykazali się imponującą wiedzą, ale ostatecznym zwycięzcą został Michał Kabat.

W czasie akademii, w auli zostały pokazane krótkie scenki filmowe, które w dowcipny sposób przedstawiały reprezentowany kraj. Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie śledzili efekty długotrwałej pracy oraz grę aktorską swoich kolegów. Nagrodzone przez publiczność oraz jury filmy klasy II d, II a oraz I e, w najciekawszy sposób przybliżyły nam zwyczaje i kulturę przedstawianych państw, ale również okazały się prawdziwym arcydziełem sztuki filmowej.

Uroczystość uświetniły nam występy wokalne Wiktorii Jeske, Oli Bródki oraz zespołu Mc Ściaba Squad.

Podczas Tygodnia Europejskiego odbywały się liczne konkursy językowe. Mistrzem ortografii angielskiej została Lidia Gucka, tytuł mistrza ortografii niemieckiej zdobył Michał Pokora. W konkursie wymowy angielskiej najlepsza okazała się Klaudia Smelkowska, natomiast tytuł mistrza wymowy niemieckiej odebrał Michał Kabat.

Uczniowie klas trzecich wzięli także udział w konkursie „Z przyrodą przez Europę”.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za przygotowanie oraz udział we wspólnej zabawie !