foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Życzymy spokojnych i obiecujących w przygody upragnionych przez wszystkich nas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

IMG 3148Dnia 5 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole znakomitego gościa. W ramach organizowanych przez Echo Piątkowa spotkań Klubu Odkrywców i Reporterów odwiedził nas Arkady P. Fiedler, wnuk słynnego pisarza-podróżnika, globtroter i pasjonat Afryki.

Pan Fiedler opowiadał wszystkim zebranym w auli słuchaczom o swoich podróżach do Namibii, państwa stanowiącego – jak sam określił – „Afrykę w pigułce”. Pokazując setki fantastycznych zdjęć, zrelacjonował kolejne etapy wyprawy, której celem było pokonanie samochodami prawie 4000 km z Windhoek (stolicy Namibii) do wodospadów Wiktorii w Livingstone w Zambii.

Po drodze uczestnicy wyprawy odwiedzali najciekawsze miejsca i plemiona żyjące w Namibii. Spędzili także noc w buszu, a z okien kampingu mogli obserwować pływające w rzece hipopotamy.

Bardzo zaciekawiły nas opowieści o przedstawicielach szczepu Himba. Są to niesłychanie przyjaźni ludzie, którzy zajmują się hodowlą krów i kóz. Ich odmienny tryb życia może stać się inspiracją dla wielu z nas.

Arkady P. Fiedler odwiedzi naszą szkołę ponownie 25 maja br. Tego dnia o godzinie 17.00 w auli opowie o swojej podróży po Afryce fiatem 126 p., popularnie znanym „maluchem” Zapraszamy już dziś.

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved