Wakacje........ znów są wakacje...... Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zachęcamy do lektury wakacyjnego numeru Głosu Gimnazjalisty.

3mW naszej szkole od dwóch lat organizowany jest wewnątrzszkolny konkurs matematyczny. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich klas, zarówno liceum jak i gimnazjum. Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy konkursu zostali podzieleni na zespoły trzy lub czteroosobowe. Poszczególne drużyny odpowiadały na wylosowane pytania matematyczne. W nagrodę za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy przesuwali swojego żółwia po planszy gry, tak, aby znalazł się on jak najbliżej mety. Do każdego pytania były podane cztery podpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa.

W każdej klasie eliminacje wygrały dwie drużyny, które dotarły swoimi żółwiami najbliżej uwielbianej przez te zwierzątka sałaty. W kolejnym etapie rywalizowały ze sobą osobno drużyny z klas pierwszych, drugich oraz trzecich. Sześć najlepszych zespołów (po dwa z każdego poziomu) przechodziło dalej i walczyły w półfinale o możliwość awansu do grona najlepszych dwóch drużyn z danej szkoły. W ścisłym finale o tytuł najlepszej drużyny zespołu szkół konkurowały ze sobą dwie drużyny z gimnazjum i dwie z liceum.

Półfinałowa rozgrywka wśród klas licealnych zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy Ib i IIId. Z gimnazjum do finału zakwalifikowały się IIIa i IIa. Zwycięzcą finału okazała się drużyna z klasy IIIa gimnazjum

GRATULUJEMY !!!