Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..." Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, a także wernisaż prac uczniowskich. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.

19mWycieczka do Londynu odbyła się w dniach 6-9 kwietnia. W nocy ze środy na czwartek wyjechaliśmy autokarem do Niemiec na lotnisko Schonefeld, które znajduje się w Berlinie. Następnie polecieliśmy liniami EasyJet do Wielkiej Brytanii na lotnisko Gatwick.

Mieliśmy wyjątkowe szczęście, ponieważ pogoda była „nie londyńska”, czyli świeciło słońce i było bardzo ciepło.

Od razu po przylocie nastawieni na wrażenia i nie marnując ani minuty udaliśmy się do dzielnicy Westminster , w której zobaczyliśmy Big Ben, Parlament, most Westminsterski oraz London Eye. Chwilę wytchnienia znaleźliśmy w National Gallery, kojąc nasze zmysły przed dziełami sztuki. Późnym wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do naszego hotelu w dzielnicy Hounslow, w której urodzili się światowej sławy artyści: Jimmy Page, Phil Collins oraz Kim Wilde .

Drugi dzień rozpoczął się bardzo wcześnie i po przejechaniu metrem wsiedliśmy do London Eye, z którego mogliśmy podziwiać panoramę Londynu. Kolejne atrakcje to: rejs po Tamizie, Tower of London, Tower Bridge, Zatoka św. Katarzyny, oraz zwiedzanie dzielnicy Soho, China Town i Piccadilly Circus. Wizyta w Tower of London z klejnotami koronnymi to obowiązkowy punkt dla zwiedzających Londyn, więc i my nie mogliśmy opuścić tej atrakcji. Do dzisiaj zastanawiamy się do czego mogła służyć łyżka koronacyjna? Trzeci dzień naszego pobytu w Londynie zapowiadał się na „bardzo gorący”. W programie mieliśmy zaplanowane wizytę w The British Museum, w którym mogliśmy podziwiać skarby starożytnej Grecji, Egiptu, Krety oraz średniowiecznej Europy, zakupy na Oxford Street oraz muzeum Madame Tussauds, gdzie z ogromnym przejęciem podziwialiśmy figury woskowe, które wyglądały jak żywe. Dzień okazał się rzeczywiście gorący nie tylko ze względu na wrażenia, ale również z powodu temperatury powietrza, która w tym dniu wynosiła 25 stopni C. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy oglądać kolekcję gadów, płazów, ssaków, ptaków i ryb w różnym stadium ewolucji, a także doświadczyć na własnej skórze różnych symulacji czy eksperymentów.

Pełni wrażeń opuszczaliśmy Londyn, mając nadzieję ,że jeszcze tu kiedyś wrócimy.

Martyna Kukuczka 2 a