W środę 29 listopada 2017 r. od godziny 17:00 w naszej szkole organizujemy kiermasz bożonarodzeniowy. Wykonaj własnoręcznie kartkę świąteczną/stroik świąteczny/ozdobę świąteczną i oddaj na kiermasz. Zebrane pieniądze przekażemy na Szlachetną Paczkę, którą wspomagamy od kilku lat, zawsze z wielkim sukcesem i ofiarnością całej społeczności szkolnej. Wszystkie prace będą zbierane w pokoju wuefistów do piątku 27 listopada 2017 r. Owocnej pracy nad projektami!

W bieżącym roku szkolnym klasy III a i III b przystąpiły po raz pierwszy

do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

"Matematyka bez granic".

Klasa III b zajęła III miejsce wśród wszystkich klas trzecich gimnazjów i pierwszych klas szkół średnich.

GRATULUJEMY!

Konkurs ten ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Liczy się w nim umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Przygotowania do konkursu bardzo integrują zespól klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno zadanie podane jest w języku obcym i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Dnia 2 czerwca odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Dziękujemy p. Marioli Nowak i p. Magdalenie Brzyckiej za przygotowanie klas do konkursu.