Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..." Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, a także wernisaż prac uczniowskich. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.

W bieżącym roku szkolnym klasy III a i III b przystąpiły po raz pierwszy

do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

"Matematyka bez granic".

Klasa III b zajęła III miejsce wśród wszystkich klas trzecich gimnazjów i pierwszych klas szkół średnich.

GRATULUJEMY!

Konkurs ten ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Liczy się w nim umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Przygotowania do konkursu bardzo integrują zespól klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno zadanie podane jest w języku obcym i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Dnia 2 czerwca odbędzie się uroczystość wręczenia nagród.

Dziękujemy p. Marioli Nowak i p. Magdalenie Brzyckiej za przygotowanie klas do konkursu.