Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..." Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową z atrakcyjnymi nagrodami, a także wernisaż prac uczniowskich. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.

W ostatni wtorek klasa II b miała okazję  odwiedzić umiejscowioną na Łazarzu przepiękną, zabytkową siedzibę Radia Poznań (do niedawna Radia Merkury).

Oprowadzani przez naszego znakomitego przewodnika – pana redaktora Jerzego Piasnego – mogliśmy zajrzeć we wszystkie zakamarki tego przepięknego secesyjnego budynku. Odwiedziliśmy newsroom, studio im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego (w którym znajduje się do dziś działająca zabytkowa umywalka) oraz pokoje redaktorów poszczególnych działów.

Wysłuchaliśmy opowieści o codziennej pracy dziennikarza, a także mogliśmy bezpośrednio ją obserwować, trafiliśmy bowiem do samego serca Radia Poznań – studia, z którego nadawana była audycja na żywo. Wszyscy poznaniacy mogli nas tego dnia usłyszeć – owacje podczas rozstrzygnięcia konkursu na antenie to nasza sprawka!

Wycieczka bardzo nam się podobała, tym bardziej, że nasz przewodnik na koniec wizyty zrobił nam konkurs z wiedzy o radiu, w którym mogliśmy otrzymać atrakcyjne nagrody.