Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. 22 grudnia 2017 r. zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do auli na wspólną szkolną wigilię połączoną z Jasełkami. Serdecznie zapraszamy.

DSC 0820[1]Uczniowie klasy 1a wraz z opiekunem p. Marzeną Szymańską,  uczestniczyli w ciekawym wykładzie z pokazami. Tematem wykładu były: Zjawiska świetlne w przyrodzie i nie tylko. Wykład odbył się na wydziale Fizyki UAM w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu było: FIZYKA, AKUSTYKA I OPTYKA, ASTRONOMIA I INFORMATYKA WSZYSTKICH.

Na wykładzie zostały pokazane najbardziej interesujące zjawiska świetlne w przyrodzie oraz ich wyjaśnienie z naukowego punktu widzenia. Wytłumaczono błękitny kolor nieba, zjawisko tęczy, zorzy polarnej i inne zjawiska. Wykład poprowadził Dr Krzysztof Gębura.  Udowodniono, że fizyka jest ciekawa, inspirująca i zaskakująca.  Pozwala zrozumieć prawa rządzące otaczającym nas światem. Bawiliśmy się i uczyliśmy uwiadamiając sobie po raz kolejny, że prawa fizyki udzielają odpowiedzi na wiele pytań, które nas nurtują.