Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. 22 grudnia 2017 r. zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do auli na wspólną szkolną wigilię połączoną z Jasełkami. Serdecznie zapraszamy.

logo ds2x150 150x149Fundacja "Dar Szpiku" powstała 26.05.2008 z inicjatywy Anny Wierskiej i jej przyjaciół. Dramatyczną historię p. A. Wierskiej przedstawiła p. Maria Homan, koordynatorka prac Fundacji. Cel - przekazanie informacji o przeszczepie szpiku i co najważniejsze - uświadomienie, kto i jak może zostać dawcą, został osiągnięty. O swoim doświadczeniu młodzieży klas trzecich Gimnazjum i drugich LO 15, opowiedziały dwie panie : Joanna Archaniołowicz ( 2 razy otrzymała szpik) i jej siostra która te 2 razy przekazała swój dar życia.
Poznaliśmy też historię Oli Greff, która jako dziecko otrzymała podobną pomoc, a teraz jako 17-to letnia dziewczyna jest ambasadorką Fundacji.
Kolejny raz doświadczyliśmy, że pomaganie potrzebującym jest w zasięgu niemal każdego z nas. Trzeba tylko chcieć, być otwartym na potrzeby innych i dbać o swoje zdrowie, by być gotowym do udzielania pomocy.
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu.
                                                                                             Elżbieta Urbańczyk