foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Życzymy spokojnych i obiecujących w przygody upragnionych przez wszystkich nas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

18673148 1471859692836933 4049665751348513879 oPo doskonałym przyjęciu i olbrzymim zainteresowaniu w latach ubiegłych, słynny Jarmark Francuski ponownie zagościł w stolicy Wielkopolski! Od 1 do 4 czerwca poznaniacy mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi smakami francuskiej kuchni oraz unikalnymi produktami lokalnego francuskiego rzemiosła.
Jarmark Francuski od kilku lat pojawia się w największych miastach Polski. Rosnąca popularność wydarzenia oraz rewelacyjne przyjęcie ze strony Polaków rok w rok skłania organizatorów do powrotu nad Wisłę i prezentowania się w nowych miejscach.

W ubiegłych latach Poznań miał już możliwość zapoznania się z francuskimi smakołykami i nie tylko. W tym roku było podobnie! Aromat świeżo pieczonych rogalików, bagietek, ciasteczek, ciast i herbatników bretońskich, w połączeniu z zapachem setek przypraw i suszonych owoców z byłych kolonii francuskich na Karaibach, szczelnie wypełnił poznański Stary Rynek.

Nie zabrakło rzecz jasna różnych gatunków win i serów – od Mont d'Or w tradycyjnej drewnianej konfekcji do Rocamadour z Pirenejów czy camembert. Stoiskom z najlepszymi produktami francuskiej kuchni towarzyszyły wystawy wyrobów rzemieślniczych: tkanin, ubrań, obrusów, perfum, mydeł prowansalskich i innych wyrobów rękodzielniczych.
Na Jarmarku Francuskim zalazły się produkty, których nie spotkamy w polskich sklepach. Była to jedyna okazja, by spróbować prawdziwego smaku Francji. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć i nas, miłośników francuskiej kultury i języka.

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved