Festival Aquanet Pyrlandia 2017

Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Image2 września 2017r.  na Łęgach Dębińskich odbył się Festival  Aquanet  Pyrlandia.

Podczas festiwalu odbyła się akcja charytatywna na rzecz rozbudowy nowego skrzydła Hospicjum Palium. Poznańskie hospicjum od lat boryka się z brakiem miejsc dla chorych i dlatego tak ważna jest rozbudowa  o dodatkowe łóżka  znajdą się tam także laboratoria diagnostyczne.

Wolontariusze hospicjum przygotowali sporo atrakcji: warsztaty malowania motyli, kiermasz prac artystycznych a nasi wolontariusze- Zuzia Paluszczak i Kuba Szymczak  upiekli kilkadziesiąt smakowitych babeczek, ciastek z cynamonem i babeczek z borówką.

Zuzia i Kuba przez całe popołudnie uzbierali pokaźną kwotę, pod koniec dnia mieli trudności z noszeniem ciężkiej od pieniędzy puszki!

Na „Pyrlandii” nie zabrakło  naszych absolwentów: Dominiki Sokały  i Michała Nowaczyka oraz tegorocznych  absolwentek: Klaudii Kotkowiak i Dobrochny Nawrockiej. To bardzo miło, kiedy nasi wolontariusze są tak aktywni w nowych szkołach i …. podczas  studiów!

Wszystkim naszym wspaniałym wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych Hospicjum Palium w Poznaniu!

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariuszy- Joanna Bobrzyk