UWAGA !!! KONKURS 6 lutego 2018 r. mieliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Napisz pracę na jeden wybrany przez siebie temat. Może to być opowiadanie, esej czy rozprawka, praca plastyczna, mem wykorzystując komputer lub nie. Czekamy na wasze prace do końca lutego. Tematów prac szukaj na Stronie Głównej

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu
.”

Marek Tuliusz Cyceron

29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki z roku 2001,  obchodzony jest

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Dzień ten stał się znakomitą okazją do zaproszenia uczniów naszej społeczności szkolnej ,do wspólnego uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki.

Na podstawie ankiety, w której brały udział wszystkie klasy liceum i gimnazjum, wytypowano do wspólnej lektury powieść Stephena Kinga pt. ” TO.”

W trakcie głośnego czytania, które odbyło się w holu szkoły ,na każdej przerwie chętni uczniowie przed  sporą liczbą słuchających czytali fragmenty powieści Mistrza horroru.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy.

Zważywszy na wszechstronne korzyści wynikające z głośnego czytania, miejmy nadzieję ,że narodziła się nowa tradycja w naszej szkole i akcja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach.