Święta Bożego Narodzenia już za nami. Życzymy pomyślnego Nowego Roku.

8m

Pierwszy etap wymiany polsko-niemieckiej już za nami. Dopiero co, wieczorem 15 października, witaliśmy na poznańskim PKP naszych niemieckich gości a już przyszło nam się z nimi żegnać.Nie powiedzieliśmy sobie jednak „Żegnaj”, tylko „Do zobaczenia wkrótce”, bo przecież już za kilka miesięcy to my odwiedzimy naszych nowych przyjaciół z Siebengebirgsgymnasium w Bad Honnef.

Bez wątpienia czas gnał bez opamiętania z powodu bardzo napiętego planu.

I tak, poniedziałek był czasem integracji. Niemieccy uczniowie wraz z opiekunami, powitani przez p. dyrektor Grażynę Lach, wzięli udział w rozmaitych zajęciach o charakterze integracyjnym, uczestniczyli w specjalnym nagraniu w studiu Radiowej Piętnastki a na koniec udali się na Stary Rynek, gdzie wzięli udział w  przygotowanej dla nich grze miejskiej. We wtorek natomiast nastał czas piernika i wirtualnej wycieczki w kosmos, a to za sprawą wyjazdu do miasta Mikołaja Kopernika czyli Torunia. Środa z kolei stanowiła ciąg dalszy poznawania naszego miasta. Po matematycznej rywalizacji w ramach warsztatów  niemiecka młodzież zwiedziła Bramę Poznania i Ostrów Tumski, a następnie wraz z polskimi uczniami przyglądała się rozmaitym egzotycznym roślinom uprawianym w Palmiarni. Po jakże wyczerpującej lekcji biologii wszyscy zasłużyli na sportową regenerację. W tym celu skorzystaliśmy z dobrodziejstw Energi Super Parku, gdzie skokom i  akrobacjom nie było końca. Czwartek rozpoczął się aktywnie, bo od zajęć sportowych w szkole.Po południu  wytężaliśmy umysł zwiedzając wystawę oraz uczestnicząc w zajęciach zorganizowanych w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Ostatni dzień rozpoczęły specjalnie dla nas przygotowane warsztaty rękodzieła.Korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do  Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie czas na drezynie i przy ognisku upłynął nam niezwykle szybko.

Sobota to już niestety pożegnanie, ale nie martwimy się, bo to tylko na chwilę.

Wymianę wspiera finansowo:

logo pnwm