foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Święta Bożego Narodzenia już za nami. Życzymy pomyślnego Nowego Roku.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

25590575 1766048370134742 1682557286 oWtorkowym popołudniem w udekorowanej świątecznie auli szkoły zebrali się pasjonaci podróży oraz ci, którzy chcą wiedzieć więcej o dalekim świecie, aby wysłuchać opowieści podróżnika, wędrowca, niezwykłego człowieka – Dominika Szmajdy.

Przez godzinę mogliśmy wraz z naszym gościem zwiedzać lasy deszczowe w dalekim Kongu, przedzierać się wraz z nim przez gąszcz lian i brodzić w strumieniach. Obejrzeliśmy doskonałej jakości zdjęcia oraz film nagrany podczas wizyt w wioskach plemion żyjących z dala od cywilizacji. Dowiedzieliśmy się, czym jest maniok, dlaczego Kongijczycy chodzą w japonkach i co odróżnia lasy deszczowe od polskich puszczy.

Po prelekcji mogliśmy zadawać pytania, a tych było niemało. Gdzie i kiedy wybiera się teraz pan Dominik, jak ładuje się telefon w dżungli, co zrobić, aby nie zachorować na malarię i w ilu językach mówią Afrykańczycy…

Niezmiernie miłą niespodzianką były rozdane w prezencie na koniec przez redaktora naczelnego „Echa Piątkowa” – p. Waleriana Ignasiaka – albumy „Piatkowskie ABC”. 

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved