UWAGA !!! KONKURS 6 lutego 2018 r. mieliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Napisz pracę na jeden wybrany przez siebie temat. Może to być opowiadanie, esej czy rozprawka, praca plastyczna, mem wykorzystując komputer lub nie. Czekamy na wasze prace do końca lutego. Tematów prac szukaj na Stronie Głównej

DSC5241Wszyscy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 11 znają Maję Gazdecką z kl. III b, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Nie trzeba jej nikomu przedstawiać: zawsze uśmiechnięta, pomocna i uprzejma. Dobra uczennica i cenna przyjaciółka w szkole, natomiast po lekcjach – świetna aktorka.

Maja gra na deskach teatru „Asz.teatr” (dawniej „mplusm”) prowadzonego przez panią Annę Szymczak. Założeniem teatru jest stworzenie szansy realizowania aktorskich pasji nie tylko wykształconym w tym kierunku aktorom, ale także osobom niezwiązanym ze sceną zawodowo. Jako teatr amatorski „Asz.teatr” swoje przedstawienia kieruje do każdej grupy wiekowej. I właśnie w tych kierowanych do młodszych widzów występuje Maja. W zeszłym roku oglądaliśmy ją na scenie w sztuce Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”, natomiast kilka dni temu zachwyciliśmy się podwójną rolą naszej koleżanki w znanej wszystkim „Opowieści wigilijnej”, w której Maja wcieliła się m.in.
w postać Ducha Tegorocznych Wigilii.

Warto także dodać, że młodzi aktorzy podczas spektaklu premierowego zrobili dobry uczynek – cały dochód z przedstawienia przeznaczono na rehabilitację czteroletniego Olka, chłopca, który urodzony przedwcześnie, cierpi na wiele wad wrodzonych.

Naprawdę warto wybrać się do DK „Dąbrówka”, w którym odbywają się spektakle „Asz teatru”, a już na pewno należy obejrzeć na scenie Maję Gazdecką z III b.