Aktorska pasja

Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

DSC5241Wszyscy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 11 znają Maję Gazdecką z kl. III b, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Nie trzeba jej nikomu przedstawiać: zawsze uśmiechnięta, pomocna i uprzejma. Dobra uczennica i cenna przyjaciółka w szkole, natomiast po lekcjach – świetna aktorka.

Maja gra na deskach teatru „Asz.teatr” (dawniej „mplusm”) prowadzonego przez panią Annę Szymczak. Założeniem teatru jest stworzenie szansy realizowania aktorskich pasji nie tylko wykształconym w tym kierunku aktorom, ale także osobom niezwiązanym ze sceną zawodowo. Jako teatr amatorski „Asz.teatr” swoje przedstawienia kieruje do każdej grupy wiekowej. I właśnie w tych kierowanych do młodszych widzów występuje Maja. W zeszłym roku oglądaliśmy ją na scenie w sztuce Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”, natomiast kilka dni temu zachwyciliśmy się podwójną rolą naszej koleżanki w znanej wszystkim „Opowieści wigilijnej”, w której Maja wcieliła się m.in.
w postać Ducha Tegorocznych Wigilii.

Warto także dodać, że młodzi aktorzy podczas spektaklu premierowego zrobili dobry uczynek – cały dochód z przedstawienia przeznaczono na rehabilitację czteroletniego Olka, chłopca, który urodzony przedwcześnie, cierpi na wiele wad wrodzonych.

Naprawdę warto wybrać się do DK „Dąbrówka”, w którym odbywają się spektakle „Asz teatru”, a już na pewno należy obejrzeć na scenie Maję Gazdecką z III b.