Etap klasowy "Matematycznego Biegu Żółwi"

Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

żółwW naszej szkole od trzech lat organizowany jest wewnątrzszkolny konkurs matematyczny. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich klas, zarówno liceum jak i gimnazjum. Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy konkursu zostali podzieleni na zespoły trzy lub czteroosobowe. Poszczególne drużyny odpowiadały na wylosowane pytania matematyczne. W nagrodę za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy przesuwali swojego żółwia po planszy gry, tak, aby znalazł się on jak najbliżej mety. Do każdego pytania były podane cztery podpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa.

W każdej klasie eliminacje wygrały dwie drużyny, które dotarły swoimi żółwiami najbliżej uwielbianej przez te zwierzątka sałaty. Kolejny etap już niebawem. Klasy drugie spotykają się w ćwierćfinale na 7 lekcji, klasy trzecie na 8 lekcji w sali 28 i 29 w czwartek 22.03.2018 r.

Niech wygrają dwie najlepsze drużyny. Trzymamy kciuki.