ARTYSTA FOTOGRAFIK GOŚCIEM KLUBU ODKRYWCÓW I REPORTERÓW

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

2 W ramach działalności Klubu Odkrywców i Reporterów  22 marca w auli naszej szkoły gościł Maciej Fiszer– fotograf pejzażysta, miłośnik przyrody, autor wielu albumów z fotografią artystyczną (Od świtu do zmierzchu, Warta i Metamorphosis). Jego fotografie prezentowane były na wielu indywidualnych wystawach w Poznaniu i w całej Polsce, m.in. na wielkiej objazdowej wystawie „NationalGeographic” Ostatnie takie miejsca na Ziemi.

Nasz gość opowiedział nam, że czas pracy nad albumem obejmuje… około 5 lat, podczas których artysta zajmuje się nie tylko robieniem zdjęć, ale także pracą wydawniczą. Samo fotografowanie natomiast to wielka przygoda, wymagająca wielu poświęceń. Trzeba na przykład spakować plecak i wiele tygodni spędzić zimą na łonie przyrody, mieszkając w szałasach i starając się uchwycić to, co warte sfotografowania, a także – co charakterystyczne dla prac Macieja Fiszera – naturalne światło.

Oprócz opowieści mieliśmy okazję obejrzeć prace Macieja Fiszera, m.in. cykl fotografii dębów w Rogalinie, a także około 200 zdjęć dokumentujących życie świń. Na koniec zaś gość pokazał nam „na żywo” swoje piękne kalendarze i niektórym z nas dał autografy.

Kto nie był, niech żałuje, bo spotkanie z Maciejem Fiszerem było naprawdę bogate we wrażenia.

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved