Spotkanie z p. Jackiem Jaroszem

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jaroszem,  który jest ratownikiem medycznym i specjalistą zdrowia publicznego. Przez 6 miesięcy pracował jako wolontariusz Fundacji Redemptoris Missio w głębokim, malgaskim buszu. Pomagał chorym w zorganizowanym przez siebie punkcie medycznym ulokowanym w prostej chacie bez prądu i wody. O życiu i pracy w tropiku opowie podczas prezentacji „Madagaskar- jak pracować wśród szamanów.” Pośród tropikalnego buszu, na zachodzie Madagaskaru znajduje się wioska o egzotycznej nazwie Befasy. Jej mieszkańcy nie mają dostępu do bieżącej wody i prądu. W porze deszczowej, kiedy przybiera rzeka Kabatomena, są odcięci od świata. Przez niemal pół roku w razie choroby mogą szukać pomocy jedynie u szamanów, którzy częściej jednak szkodzą niż pomagają. Zdarza się, że przygotowywane przez nich okłady powodują ślepotę, nacięcia skóry kończą się zakażeniami, a ziołowe wywary opóźniają przyjmowanie leków. Pojawiła się jednak nadzieja na pozytywne zmiany w wiosce. Losy Befasy stały się bowiem bliskie wielu Polakom.

Przybliży je właśnie J. Jarosz, który będzie gościem  Klubu Odkrywców i Reporterów we wtorek 12 czerwca  o godz. 17.  Spotkanie odbędzie się  w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na Os. Bolesława Chrobrego 107. 

Szczególnie  serdecznie zapraszamy redaktorów i opiekunów szkolnych gazetek z piątkowskich placówek oświatowych. Podczas spotkania omówimy bowiem przygotowania do wydania specjalnej wkładki do „Echa Piątkowa”, w której zaprezentowane zostaną  szkolne redakcje oraz ich publikacje o tym, co dzieje się w szkołach na Piątkowie. Prosimy o przesłanie wydań szkolnych gazetek oraz publikacji młodych redaktorów.

Z poważaniem

Walerian Ignasiak

Redakcja "Echo Piątkowa"

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved