W dniu 29.05.2018r. o godz. 17.00 w auli szkolnej odbędzie się wykład z psychologiem, psychoterapeutą Wielkopolskiego Centrum Zaburzeń Jedzenia panią Dorotą Mroczkowską. Spotkanie będzie dotyczyło problematyki: " Jak rozpoznawać, rozmawiać i gdzie szukać pomocy na temat zaburzeń jedzenia". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych

23I nadszedł ten długo wyczekiwany czas Świąt Bożego Narodzenia. W naszym gimnazjum obchodziliśmy go niezwykle uroczyście.
22 grudnia, we wtorkowy poranek cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się w auli. O godzinie 9.00 ksiądz katecheta przeczytał fragment ewangelii o Narodzeniu Pańskim i skierował do nas piękne życzenia. Następnie obejrzeliśmy „Jasełka uliczne”.

Przedstawienie postawiło przed nami ważne pytania dotyczące istoty świąt. Gra młodych aktorów – uczniów klas pierwszych i drugich na wszystkich zrobiła wrażenie. Nad ich przygotowaniem czuwały panie Joanna Niedzielska – Jesionczak i Joanna Leczykiewicz. Autorami scenografii byli pani Joanna Bobrzyk i pan Krzysztof Gąsiorowski. Po występie głos zabrała pani dyrektor Grażyna Lach, która życzyła wszystkim dobrych i pięknych świąt oraz podzieliła się opłatkiem z przewodniczącymi samorządów wszystkich klas gimnazjalnych. Po opuszczeniu auli uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal na klasowe spotkania wigilijne. Dźwięki rozbrzmiewające w różnych miejscach szkolnego budynku świadczyły o radości i zadowoleniu przebywających w nim osób.
Wszystkim jeszcze raz życzymy błogosławionych Świąt.