Biwak integracyjny

Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Już w czwartek, w pierwszym tygodniu roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie wyjechali na dwa dni na biwak integracyjny do Chomiąży Szlacheckiej koło Gąsawy. W ośrodku Relax położonym w malowniczej okolicy wśród lasów i nad pięknym jeziorem pierwszoklasiści mieli znakomitą okazję zapoznać się wzajemnie oraz poznać bliżej swoich wychowawców.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu odbyły się pierwsze zajęcia integracyjne prowadzone przez wychowawców przy udziale pani pedagog. Po obiedzie młodzież wyruszyła z przewodnikiem na ścieżkę dydaktyczną do lasu. Następnie odbywały się rozgrywki piłki siatkowej między klasami oraz przygotowanie uczniów do prezentacji przy ognisku. Wychowawcy mieli również okazję omówić ze swoimi wychowankami Regulamin Oceniania Zachowania Ucznia oraz wybrać przedstawicieli samorządu klasowego. Wieczorem odbyła się prezentacja wszystkich klas. Piosenki, rymowanki oraz pokazy taneczne „pierwszaków” były niezwykle pomysłowe. Wykonawców nagradzano gromkimi brawami. Wszyscy otrzymali nagrody w postaci batoników. Po obfitej kolacji na świeżym powietrzu uczniowie i nauczyciele zasiedli przy ognisku, aby wysłuchać legend pałuckich. Następnie nadszedł czas na popisy taneczne podczas dyskoteki. Po dniu pełnym wrażeń nasi gimnazjaliści zasypiali z dużą trudnością. Następnego dnia pierwszoklasistów czekało spotkanie z myśliwym oraz kolejne zajęcia integracyjne prowadzone przez panią pedagog przy udziale wychowawców. Prezentacja własna w formie kolażu pozwoliła młodzieży i nauczycielom na jeszcze bliższe wzajemne poznanie. Po obiedzie odbyła się rywalizacja klas w przeciąganiu liny. Zwyciężyła klasa I b, lecz wszyscy bawili się znakomicie. Ze względu na deszczową pogodę zrezygnowano z innych rywalizacji sportowych. W zamian uczniowie wraz z nauczycielami odtańczyli pożegnalną zumbę pod kierunkiem Dawida, ucznia klasy I c. Zmęczeni, lecz jednocześnie naładowani pozytywną energią, wróciliśmy do Poznania. Cel biwaku został osiągnięty i w poniedziałek nasi pierwszoklasiści udali się do szkoły z poczuciem, że nie są już tutaj obcy.

Aldona Lemiesiewicz