foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Życzymy spokojnych i obiecujących w przygody upragnionych przez wszystkich nas wakacji. Bądźcie bezpieczni.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

2Wzorem lat ubiegłych nasza Szkoła włączyła się w akcję „Szlachetna Paczka”. Gorąco dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom za wsparcie Paczki w naszej Szkole i jednocześnie mamy nadzieję, że lektura poniższych relacji będzie sama w sobie najlepszym podziękowaniem dla Was Wszystkich. To dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy czytać tak miłe i wzruszające słowa… !


Relacja z dostarczenia paczek p. Ilonie i jej dzieciom, Marcie, Krzysiowi i Adasiowi:
Cały pokój wypełniły piękne świąteczne paczki, duże, wielkie, małe i mniejsze. Wśród wszystkich pudeł i pudełek biegała trójka roześmianych i bardzo ciekawych zawartości tych paczek, dzieciaków... Z niecierpliwością otwiera
ły kolejne prezenty, głośno krzycząc, co chwila: "Mama! Mama! Zobacz tu!" Pani Ilona, wzruszona i jakby ciągle niewierząca w ogrom szczęścia, pomagała otwierać pudełka i coraz szerszym uśmiechem reagowała na wszystkie zachwyty dzieci. A te piszczały z radości, gdy wyjmowały wielkie słoiki świątecznej nutelli, żelki i inne słodycze, gdy widziały pudła pełne żywności, kosmetyków, środków czystości, przyborów szkolnych. Każda kolejna paczka z butami wywoływała okrzyki radości a zimowe czapki, szaliki i wiele, wiele innych ubrań sprawiły, że pokój pełen kolorowych prezentów, zamienił się na jakiś czas w przymierzalnię nowych super ciuszków. Marta, w nowej opasce na włosach, oglądała dokładnie księżniczkowy zestaw do makijażu twarzy a na jej drobnej buźce malował się wielki uśmiech, bo przecież o takim właśnie marzyła... Adaś i Krzyś zachwycali się kolejką i torami zabawkowymi, nie mogąc doczekać się wieczoru, kiedy to  mama obiecała im złożenie kolejki i zabawę. Adaś przyciskał mocno do siebie pudełko z samolotem Lego, nie chcąc go odłożyć nawet na chwilę. Pani Ilona nie mogła wyjść z podziwu nad kremami i innymi kosmetykami, które dostała w prezencie i śmiejąc się mówiła: "Teraz to sobie w domu chyba urządzę spa!". Zachwytom i okrzykom radości nie było końca! Przy kolejnej paczce, wszyscy początkowo zaniemówili z wrażenia, jedynie Marta wydała okrzyk zachwytu, bo... ujrzeliśmy przepiękne martensy w różyczki, o jakich chyba każda mała (i niejedna duża) dziewczynka marzy! Pani Ilona była zachwycona, Marta dotykała paluszkami kolorowe buty, jakby nie mogła uwierzyć, że to cudo jest dla niej! Dzieciaki krzyczały jedno przez drugie: "Dziękujemy!!!". Nie zdołaliśmy dokładnie obejrzeć zawartości wszystkich paczek (tyle ich było!), ale my, wolontariusze żegnaliśmy przeszczęśliwą rodzinę, z wielkimi uśmiechami na ustach i sercami pełnymi wdzięczności i wiary w dobro innych ludzi, bo chyba nikt z nas nigdy nie widział większej i piękniejszej paczki...
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzina pragnie przekazać ogromne podziękowania za wszystkie prezenty, za to, że są takie piękne, że tyle pracy i funduszy poświęcono na przygotowanie paczek dla jednej tylko rodziny. Pani Ilona jest zachwycona i niezwykle wzruszona dobrocią grupy l
udzi o tak wielkich sercach. I bardzo, bardzo dziękuje!
Relacja ze spotkania z p. Romanem przy wręczeniu paczek:
Pan Roman już w progu swojego mieszkania wydawał się zachwycony paczkami wnoszonymi przez wolontariuszy. Kiedy w końcu udało się wnieść wszystkie prezenty do pokoju, nie wiedział, od którego powinien zacząć. Tak był oszołomiony ilością pięknie opakowanych, świątecznych pudeł! Kiedy rozpoczęliśmy rozpakowywanie, ciągle dziękował. Powoli oglądał paczki z liczną żywnością, słodyczami, herbatą, którą uwielbia i dalej dziękował. Gdy dotarliśmy do ubrań, z niedowierzaniem dotykał pięknych koszul i swetrów, widać było, że był bardzo zadowolony. Stwierdził, że bardzo mu się przydadzą takie eleganckie nowe skarpetki i że w końcu będzie mógł "się wypachnić" nowym dezodorantem i płynem po goleniu. Z zachwytem oglądał nową kołdrę i pościel. Najbardziej cieszył się z odkurzacza, od teraz dbanie o jego mieszkanie będzie o wiele łatwiejsze (a pan Roman bardzo o nie dba, jest nieskazitelnie czysto i schludnie). A kiedy na końcu wnieśliśmy lodówkę pan Roman ze łzami w oczach powiedział, że już sam nie wie, jak ma dziękować, że nigdy w życiu nie dostał od nikogo tyle dobrego, że nikt go tak nie uszczęśliwił, nie przyniósł mu tyle radości. Bardzo wzruszony zapowiedział, że przez następne kilka dni będzie powoli rozpakowywał te wszystkie skarby i układał w mieszkaniu. I że jedzenia, środków czystości kosmetyków starczy mu z pewnością na rok! Podziękowaniom nie było końca!
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: Pan Roman bardzo, bardzo dziękuje za wszystkie prezenty, szczególnie za odkurzacz i nową lodówkę, ale i za ubrania, bieliznę, żywność. Składa najserdeczniejsze wyrazy wdzięczności, podziękowania i życzenia zdrowia dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mu pomogli.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję i jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy, jaką włożyliście Państwo w przygotowanie tej niesamowitej paczki. Ilość i jakość prezentów przerosła moje i rodzin, najśmielsze oczekiwania! Wszystkie rzeczy były bardzo dobrej jakości, żywność w ilościach wręcz hurtowych, a wszystko pięknie, świątecznie zapakowane. Życzyłabym wszystkim rodzinom potrzebującym takich Darczyńców i jestem przeszczęśliwa, że mogłam z Państwem współpracować. Dziękuję!!!
Koordynator Paczki w Gimnazjum nr 11 Anna Wełnitz

 

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved